Fresh groceries, fair prices, delivered with care • Free delivery over ₹349
Osman Kirana Store shop front

Chandrayangutta · Hyderabad

Your local kirana store, now online.

Shop daily essentials and get them delivered to your doorstep.

Delivery within ~5 km 20–45 min delivery Serving Phool Bagh since 2011
Follow us @osmankiranastore.in
Made for your kitchenEverything in one basket
We deliver within ~5 km of Phool Bagh — check your home
Get ₹50 off orders above ₹699First order only · tap the code — it pre-fills at checkout. No account needed.

Offers for you

Browse the aisles

What are you looking for?

549+ essentials in store

Today's deals

Offers on right now

Basmati Rice Lajwaab
Basmati Rice Lajwaab500 g · ₹90/kg
₹100 ₹45 10% off
Sharbati Atta
Sharbati Atta500 g · ₹42/kg
₹49 ₹21 14% off
Toor Dal
Toor Dal500 g · ₹130/kg
₹179 ₹65 27% off
Fresh Onions
Fresh Onions500 g · ₹60/kg
₹80 ₹30 25% off
Chana dal
Chana dal500 g · ₹92/kg
₹99 ₹46 7% off
Sugar
Sugar500 g · ₹54/kg
₹60 ₹27 10% off
Masoor dal
Masoor dal500 g · ₹88/kg
₹98 ₹44 10% off
Mash dal
Mash dal500 g · ₹140/kg
₹168 ₹70 17% off
Phalli
Phalli500 g · ₹160/kg
₹170 ₹80 6% off
Harpic Blue
Harpic Blue200 ml
₹55 ₹48 13% off

Pocket-friendly

Everyday under ₹50

Sharbati Atta
Sharbati Atta500 g · ₹42/kg
₹49 ₹21 14% off
Harpic Blue
Harpic Blue200 ml
₹55 ₹48 13% off
Godrej No.1 soap Sandal
Godrej No.1 soap Sandal1 pc
₹35 ₹30 14% off
Sun Silk Shampoo Sachets Black
Sun Silk Shampoo Sachets Black16
₹16 ₹14 13% off
Clinic Plus Shampoo Sachets
Clinic Plus Shampoo Sachets16 pcs
₹16 ₹14 13% off
Godrej Hand Wash Powder sachets
Godrej Hand Wash Powder sachets1 pc
₹10
Munch Choco Fills
Munch Choco Fills1 pc
₹10
Good life milk
Good life milk500 ml
₹38 ₹35 8% off
Bread Small
Bread Small1 pc
₹40 ₹35 13% off
Rat Pad Small
Rat Pad Small1 pc
₹65 ₹35 46% off

Neighborhood favourites

Best sellers

Most ordered by your neighbors
Egg
Egg1 pc
₹6.5
Cadbury Dairymilk
Cadbury Dairymilk1 pc
₹5
Masqati milk low fat
Masqati milk low fat500 ml
₹35
Fresh Onions
Fresh Onions500 g · ₹60/kg
₹80 ₹30 25% off
Harpic Blue
Harpic Blue500 ml
₹120 ₹112 7% off
Basmati Rice Lajwaab
Basmati Rice Lajwaab500 g · ₹90/kg
₹100 ₹45 10% off
Sharbati Atta
Sharbati Atta500 g · ₹42/kg
₹49 ₹21 14% off
Extra detergent soap
Extra detergent soap400 g
₹10
Cadbury Crispello
Cadbury Crispello1 pc
₹10
Cadbury Dairymilk
Cadbury Dairymilk1 pc
₹10

The Osman edit

Everyday essentials

Showing 24 of 549 items
Basmati Rice LajwaabBest seller
Grocery

Basmati Rice Lajwaab

Sold loose · pick your weight

500 g
₹50₹4510% off
Sharbati Atta
Grocery

Sharbati Atta

Sold loose · pick your weight

500 g
₹25₹2114% off
Toor DalPopular
Grocery

Toor Dal

Sold loose · pick your weight

500 g
₹90₹6527% off
Fresh Onions
Dairy & Fresh Vegetables

Fresh Onions

Sold loose · pick your weight

500 g
₹40₹3025% off
Chana dal
Grocery

Chana dal

Sold loose · pick your weight

500 g
₹50₹467% off
Sugar
Grocery

Sugar

Sold loose · pick your weight

500 g
₹30₹2710% off
Masoor dal
Grocery

Masoor dal

Sold loose · pick your weight

500 g
₹49₹4410% off
Mash dal
Grocery

Mash dal

Sold loose · pick your weight

500 g
₹84₹7017% off
Rar atta 5 kg
Grocery

Rar atta 5 kg

5 kg

₹290
Phalli
Grocery

Phalli

Sold loose · pick your weight

500 g
₹85₹806% off
Harpic Blue
Household

Harpic Blue

200 ml

₹55₹4813% off
Harpic Blue
Household

Harpic Blue

500 ml

₹120₹1127% off
Godrej No.1 soap Sandal
Personal Care

Godrej No.1 soap Sandal

1 pc

₹35₹3014% off
Basmati rice
Grocery

Basmati rice

Sold loose · pick your weight

500 g
₹55₹517% off
Basmati rice Abaida
Grocery

Basmati rice Abaida

Sold loose · pick your weight

500 g
₹65₹616% off
Rar Atta 10 kg
Grocery

Rar Atta 10 kg

10 kg

₹550
Sun Silk Shampoo Sachets Black
Personal Care

Sun Silk Shampoo Sachets Black

16

₹16₹1413% off
Clinic Plus Shampoo Sachets
Personal Care

Clinic Plus Shampoo Sachets

16 pcs

₹16₹1413% off
Godrej Hand Wash Powder sachets
Personal Care

Godrej Hand Wash Powder sachets

1 pc

₹10
Munch Choco Fills
Snacks

Munch Choco Fills

1 pc

₹10
Vaseline deep moisture
Personal Care

Vaseline deep moisture

85 ml

₹90₹856% off
Malabar parota
Snacks

Malabar parota

10 pcs

₹85₹7512% off
Good life milk
Dairy & Fresh Vegetables

Good life milk

500 ml

₹38₹358% off
Good life milk
Dairy & Fresh Vegetables

Good life milk

1 L

₹70₹683% off
Can't find something in the shop?

Delivery, sorted

Where & how fast we deliver

Under 1 km20 min₹0 delivery
Under 2 km~30 min₹0 delivery
Under 3 km~40 min₹40 delivery
Under 4 km~40 min₹40 delivery
Under 5 km~45 min₹40 delivery

Pin your location at checkout — fee & time depend on your distance · free delivery above ₹349 · within ~5 km of the shop · open every day, 8 AM – 11 PM

The Osman promise

Why shop with Osman Kirana Store?

Genuine products Local store you can visit Fast local delivery Easy WhatsApp support Secure payment Easy cancellation/refund No hidden delivery charges

Functions & bulk orders

Planning a function?

Weddings, dawats, birthdays, office events — we take bulk grocery orders for your big day. Tell us the date and guest count, we'll handle the rest.

The Osman way

Small shop. Big care.

01

Picked with care

Every tomato, every packet checked by hand before it goes into your bag — the same way we pick for our own kitchen.

02

Fair prices, always

No surge, no games. The same honest prices your neighbors have paid for years, with free delivery on bigger orders.

03

Around the corner

From Phool Bagh to your doorstep in 20–45 min. Delivering within ~5 km of the shop — we're already on your street.

Open every day, 8:00 AM — 11:00 PM

Word of mouth

What neighbors say.

Abdullah · Tadla Gunta, Chandrayangutta, Hyderabad
Shaik · Chandryangutta
Shaik · Chandryangutta

Ready when you are

Kirana run? Done in 20–45 min.

Fair prices, quick delivery, and a store you can actually visit. Fill your basket — we'll handle the rest.

Help
OZY coinJoin OZY Rewards — it's free

Earn points on every order, spin the wheel for gifts and coupons, and unlock members-only deals.